Kable szeregowe D-SUB są wykorzystywane do transmisji danych między komputerem a różnymi urządzeniami zewnętrznymi (m.in. terminalami i drukarkami). Ponadto znajdują zastosowanie w programowaniu dekoderów satelitarnych, tunerów telewizyjnych i innych urządzeń, które mają wbudowane porty RS-232. Asortyment naszego sklepu obejmuje zarówno kable D-Sub z przeplotem (skrosowane), jak i modele bez przeplotu. Oferujemy wysokiej jakości kable renomowanych marek, takich jak Assmann i innych.
Pierwsza litera nazwy D-SUB wynika z podobieństwa złącza do litery D. Asortyment tej kategorii obejmuje szeroki wybór kabli D-SUB występujących w różnych wariantach długości i typów złączy. Dostępne są zarówno kable z końcówkami wtyk-gniazdo, jak i gniazdo-gniazdo. Przewody D-SUB występują w wersjach o długości 1,8 m, 2 m, 3 m, 5m, 10 m, dzięki czemu podłączenie np. urządzeń zewnętrznych do komputera, które nie znajdują się bezpośrednim sąsiedztwie, nie stanowi żadnego problemu. Długość kabla należy każdorazowo dopasowywać do konkretnego zastosowania i odległości pomiędzy podłączonymi urządzeniami. Wybrane modele kabli dostępnych w asortymencie naszego sklepu mogą być wykorzystywane jako przedłużacze kabla szeregowego.
W tej sekcji oferujemy kable D-SUB 25-pinowe (szeregowe/równoległe) przeznaczone do portów LPT. Kable tego typu są wykorzystywane do niezakłóconej transmisji danych między komputerem i urządzeniami wyposażonymi w kompatybilne porty (np. skanery i drukarki). W obudowie złączy znajdują się dwie śruby montażowe gwarantujące stabilne osadzenie wtyczek w gnieździe. Kable D-SUB 25-pinowe występują w kolorze szarym. W kategorii kable ze złączami są również dostępne kable HDMI, kable VGA (znajdują zastosowanie m.in. przy łączeniu monitora z komputerem), USB, kable i przewody DVI oraz wiele więcej.
Kolejnymi propozycjami są kable D-SUB 9-pinowe (kable szeregowe RS-232) występujące w wersjach z przeplotem (krosowym) i bez przeplotu. Kabel D-SUB przesyła obraz (nie przesyła dźwięku). Przewód tego typu doskonale sprawdzi się np. w przypadku starszego typu urządzeń, które nie mają wbudowanych innych złączy (np. HDMI).
Na szczególną uwagę zasługują kable szeregowe NULL MODEM (z przeplotem), które umożliwiają łączenie ze sobą komputerów lub podłączenia różnego rodzaju urządzeń zewnętrznych z wbudowanym portem RS-232. Ponadto kable tego typu są wykorzystywane do programowania za pośrednictwem komputera. Dodatkowo kabel D-SUB znajduje zastosowanie w trakcie podłączenia monitora do komputera.
Wszystkie złożone zamówienia wysyłamy w najkrótszym możliwym terminie, dzięki czemu czas wysyłki jest ograniczony do minimum. Większość produktów jest dostępnych od ręki i wysyłanych jeszcze tego samego dnia, w którym złożono zamówienie. Zapewniamy szeroki asortyment i bezpieczne zakupy online. Składanie zamówień internetowych nie wymaga rejestracji konta (choć warto to zrobić). Wystarczy podać podstawowe dane, aby zamówić wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie.
W razie pytań dotyczących kabli D-SUB lub innych produktów dostępnych w asortymencie naszego sklepu, zachęcamy do kontaktu. Doświadczeni doradcy z chęcią pomogą w wyborze odpowiedniego przewodu, przeznaczonego do konkretnych zastosowań.
Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie gniazda DVI. Gniazdo DVI z analogowo-cyfrowym interfejsem przekazuje sygnał z karty graficznej do monitora bez konieczności konwertowania. Gniazdo D-SUB z analogowym interfejsem wymaga dwukrotnej konwersji sygnału, wskutek czego jakość sygnału może znacznie ulec pogorszeniu. Jest to zauważalne szczególnie w monitorach od 17" i wyżej - po przełączeniu z gniazda DVI na D-Sub różnica jest znaczna.
Nowoczesne monitory podłączane są za pomocą cyfrowych rodzajów złączy, takie jak HDMI i DisplayPort. Przy pomocy jednego kabla mamy możliwość przesyłania zarówno cyfrowego obrazu, jak i dźwięku. Warto pamiętać, że coraz częściej producenci monitorów stawiają na złącze DisplayPort, sugerując, że w przyszłości ta forma transmisji będzie wydajniejsza, korzystniejsza i lepsza.
Zdecydowanie polecamy kable HDMI oraz DisplayPort, które obsługują częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 144Hz. Każda z wersji kabla DisplayPort obsłuży tego typu częstotliwość - 1.0, 1.1; natomiast DisplayPort 1.2, 1.4, 1.4a oferuje aż 240Hz. Natomiast kabel HDMI obsługuje częstotliwość 144Hz przy zachowaniu jakości FULL HD (1920x1080p) od wersji 1.4. Kable HDMI o wyższej przepustowości (HDMI 2.0, HDMI 2.1) obsługują częstotliwość odświeżania na poziomie 240Hz.
W zależności od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, dobór optymalnego kabla HDMI może się różnić. Jeżeli podłączamy kablem HDMI najnowsze urządzenia, które posiadają wyjście wideo HDMI 2.1 (np. PlayStation 5) - wówczas zdecydowanie warto. Droższy kabel HDMI w wyższej wersji może wykorzystać pełnie możliwości danego urządzenia z tego typu wyjściem. Warto również pamiętać o tym, że większość urządzeń dostępnych na rynku takich jak telewizory, dekodery obsługują rozdzielczość 4K w częstotliwości 60 klatek na sekundę - zakup tańszego kabla HDMI może znacznie ograniczyć możliwości tych urządzeń. Zachęcamy do obejrzenia filmu naszego autorstwa, w którym Maciej prezentuje korzyści poszczególnych wersji kabli HDMI.